سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | چهارشنبه 5 آذر 1399 در ساعت 14 : 56 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

                      

 

خواص انار 50 :  بافت پوست را بهبود میدهد

انار به افزایش عمر فیبروبلاست ها که مسئول تولید کلاژن و الاستین برای جلوگیری از چروک و سفت کردن پوست هستند،کمک می کند.هنگامی که فیبرهای الاستین و کلاژن تجزیه می شوند، پوست شل می شود و در نتیجه چین و چروک روی پوست پدیدار می شود.انار برای پوستشما بسیار مفید است.خوردن یک لیوان از آب انار کمک می کند که پوستی زیبا و بدون نقص داشته باشید.

خواص انار 51 : از سرطان پوست جلوگیری می کند

آنتوسیانین ها و تانن های قابل هیدرولیز موجود در انار دارای خواص ضد تومور قوی و خواص آنتی اکسیدانی هستند.هنگامی که آب انار به طور مسستقیم روی پوست استعمال می شود،آنتی اکسیدان پلی فنولی به نام اسید الاجیک موجود در این میوه توسعه ی سرطان پوست رامهار می کند.

خواص انار  52 : پوسترا هیدراته نگه می دارد

هنگامی که  پای هیدراته نگه داشتن پوست به میان می آید، آب انار یکی از گزینه های عالی است.نوشیدن   آب انار یا استاده از روغن انار روی پوست رطوبت را حفظ می کند و هر گونه خشکی و زبری را از بین می برد.

خواص انار 53 : از ریزش مو جلوگیری می کند

مصرف آب انار معمولا  به تقویت فولیکول های مو کمک می کند و به این ترتیب مانع از ریزش مو می شود.این تاثیر همچنین سبب می شود که موها ظاهری درخشان و سالم داشته باشند.

خواص انار 54 : وز موها را از بین می برد

برای درمان موهای خشک و وز، به آرامی روغن انار گرم را روی مو بمالید و قبل از شامپو کردن مو، اجازه دهید روغن به مدت حدود 60 دقیقه بماند.این روغن وز موها را از بین می برد و موهای شما را مرطوب می کند.روش دیگر این است که می توانید چند قطره روغن انار  را  در دستتان گرم کنید.سپس، آن ها را به طور مساوی روی موهای تان پخش کنید.این کار به شما کمک  می کند که وز موهارا از بین ببرید و بر درخشش موهای تان نیز بیفزایید.

خواص انار 55 : برای زنان باردار مفید است

مطابق با مطالعات انجام شده، مصرف انار در طول دوران بارداری می تواند خطر آسیب دیدن جفت را کاهش دهد.آنتی اکسیدان های  موجود در این میوه از  آسیب دیدن جفت توسط رادیکال های آزاد جلوگیری می کند.و باتوجه به این که انار بهمیزان زیادی فولات دارد، می تواند وضعیت سلامتی شما را در طول بارداری بهبود دهد و از بروز نقص در  هنگام تولد جلوگیری مند.

دانه های انار همچنین می تواند آسیب مغزی را در نوزادان کاهش دهند.اما حتما در رابطه با این موضوع با پزشک تان صحبت کنید،چرا که ثابت شده است عصاره ی انار باعث ایجاد انقباضات رحمی در زنان باردار می شود.خوردن انار می تواند بهترین شیوه برای بدست آوردن  فواید ان باشد.

دادن انار به زنان حامله می تواند به ان ها کمک کند تا نوزادانی سالم به دنیا  بیاورند.البته مصرف این میوه در اواخر سه ماهه ی اول بارداری ریسک بالایی دارد.انار برای مادران جدید نیز فوایدی دارد، بر اساس برخی منابع ،این میوه قادر است شیر مادر  را ازایش دهد.انار همچنین به عنوان یک تصفیه کننده ی عالی خون عمل می کند.

گرچه شواهد محدودی وجود دارد ،اما انار همچنین ممکن است نابروری را در زنان درمان کند

 

خواص انار 56 : سلامت زنان را در دوره ی قاعدگی بهبود می دهد.

مطالعات مقدماتی تائید کرده اند که انار می تواند به درمان مشکل نامنظم بودن قاعدگی کمک کند.این میوه همچنین می تواند انقباضات رحم راتحریک کند و به نحوی سلامت  رحم زنان را بهبود دهد.اما برای تائید این نظریه مطالعات بیشتری مورد نیاز است.

و از آن جایی که انار غنی از فیبر است، می تواند به درمان عفونت قارچی نیز کمک کند.این میوه قارچ های مسئول بروز عفونت را از بین می برد و رشد باکتر ی های مفید را افزایش می دهد.دوره ای نا منظم قاعدگی نیز ممکن است ناشی از کم خونی باشد که در این صورت ار  آن جایی که انار غنی از آهن است،می تواند این مشکل را نیز در مان کنند.

 ادامه دارد.......

اگه روی لینک زیر کلیک کنین یه پک نفس که برای هدیه دادن خیلی مناسب هست نمایش داده میشه

https://mehrgift.ir/index.aspx?Product=%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D9%87-%D8%B3%D9%87-%D8%AC%D9%84%D8%AF%DB%8C-%D8%AD%D8%A7%D9%81%D8%B8-%D8%A8%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%DA%AF%D9%84%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%AC%DB%8C%D8%A8%DB%8C-%DA%86%D8%B1%D9%85

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()